UZINEX

Configureaza-ti masina CNC laser de debitat metal

Alegi grosimea, masa si dotarile, vezi pretul la fiecare pas si primesti oferta ferma.

  • 60 de luni garantie
  • Service in 41 de judete
  • Transport si punere in functiune
  • Manual si mentenanta cu AI

Despre UZINEX

Cumperi o masina de taiat tabla cu laser. Primesti si echipa care raspunde de ea.

Un laser CNC produce in hala ta zece ani sau mai mult. Conteaza cine il alege, cine il pune in functiune si cine raspunde cand ai o comanda pe termen. La UZINEX, inginerul care iti dimensioneaza masina ramane responsabil de ea si dupa livrare.

Laserul fiber de 6 kW livrat la AIRONE Inox in 2017 taie si azi, cu zero interventii de service in 9 ani. Asa arata o masina aleasa corect din prima zi.

Lucram din Parcul Stiintific Tehnopolis din Iasi, cu livrari si puneri in functiune in toata Romania si in Republica Moldova, pentru fabrici private, institutii publice si sectorul de aparare.

  • Aleasa pe piesele tale

    Pornim de la piesele, materialele si volumele tale reale. Puterea sursei si formatul mesei rezulta din productia ta, ca investitia sa se amortizeze pe fluxul tau.

  • Pusa in functiune de inginerii UZINEX

    Transportul si punerea in functiune sunt incluse in pret. Montam masina, verificam toti parametrii si instruim operatorii pe masina lor, cu manual interactiv cu AI.

  • Sustinuta 60 de luni

    Garantie standard de 60 de luni, interventie fizica in sub 24 de ore oriunde in tara, suport telefonic si piese de schimb. Pentru productie continua, mentenanta preventiva cu SLA.

  • Finantata cum iti convine

    Leasing sau credit prin partenerii nostri financiari si asistenta pe dosarele cu fonduri europene sau guvernamentale, cu livrarea in termenul proiectului.

ani de expertiza tehnica
+30
fara nicio interventie de service pe laserul livrat la AIRONE
9 ani
interventie fizica, oriunde in tara
sub 24 h
probleme in audituri europene
0
Pasul 1 din 5Tip material

Ce tai

Alege dupa ce intra cel mai des in atelier, nu dupa ce ai vrea sa tai candva.

Gliseaza ca sa vezi toate cele 3 variante →

Pasul 1, nimic de reluat
  • 60 de luni garantie
  • Service in 41 de judete
  • Transport si punere in functiune
  • Manual si mentenanta cu AI

Recenzii video

Ce spun clientii nostri

Trei clienti, filmati in atelierele lor, despre utilajele CNC livrate de UZINEX.

Echipamentele de la Uzinex au fost o schimbare radicala: modernizare, cresterea productiei si a calitatii.
Octav Damasken, Director DORASERV SRL, AIRONE InoxLaser fiber 6 kW, in productie din 2017

Vezi ce masina CNC laser ti se potriveste si cat costa

Alegi in cinci pasi, vezi pretul la fiecare pas si primesti oferta ferma de la un inginer UZINEX.

Date tehnice

Pentru cunoscatori: ce taie fiecare masina CNC laser

Cifrele pe care le verifica un inginer inainte sa aleaga puterea, modelul si componentele. Le confirmam pe piesele tale, odata cu oferta.

Grosime maxima de taiere, in mm

Material1,5 kW3 kW6 kW12 kW20 kW
Otel carbon814223040
Otel inoxidabil46102030
Aluminiu3582025
Tabla galvanizata510162025
Alama2361216
Cupru1,5241014

* Valori orientative. Coloanele de 3 si 6 kW sunt din fisa tehnica a masinii de baza.

Modelele, pe scurt

  • Platforma deschisa

    Masa fixa, acces din trei parti

    Ateliere care incarca si descarca cu macaraua. Cea mai simpla mecanica.

  • Deschisa cu masa de transfer

    Doua mese care se schimba automat

    Productie continua: descarci pe o masa cat masina taie pe cealalta.

  • Deschisa cu cabina mobila

    Cabina mobila peste zona de taiere

    Ochi protejati si fum extras de la sursa, cu acces liber la masa.

  • Inchisa cu masa de transfer

    Carcasa completa, doua mese

    Hale cu oameni in jurul masinii si taiere aproape tot schimbul.

  • Sina de sol

    Gantriu pe sine turnate in podea

    Lungimi peste batiu: santier naval, eolian, structuri grele.

  • Alimentare din bobina

    Bobina in loc de foi

    Serii mari, taiere fara oprire si fara incarcare de foi.

Ce schimba fiecare componenta

Sursa laser

Raycus
Cea mai raspandita in Romania. Piesele si service-ul se gasesc repede.
Max Photonics
Generatie mai noua, randament electric mai bun: consum mai mic la aceeasi putere utila.

Capul de taiere

Raytools
Standardul pietei, cu focalizare automata. Consumabile ieftine, gasite oriunde.
Precitec
Regleaza focarul si diametrul fasciculului. Muchie mai curata pe inox si aluminiu.

Masa de taiere

3.000 × 1.500 mm
Formatul standard din depozitele romanesti.
4.000 × 2.000 mm
Repere lungi si croire mai buna pe foaie.
6.000 × 2.000 mm
Piese de gabarit dintr-o singura taiere.
8.000 × 2.500 mm
Formate pe care putini din tara le pot taia.